Sezon urlopowy rozpoczęty, letnie wyjazdy zaplanowane, rozpoczęło się odliczanie dni do zasłużonego odpoczynku, ale czy na pewno wszystko zostało dopięte na ostatni guzik? Oprócz bagażu i mnóstwa dobrego humoru, warto zadbać także o bezpieczeństwo swoje i swoich Najbliższych podczas letnich wojaży. Zgłoś się do nas po dobrą polisę, przygotowaną indywidulanie dla Ciebie i Twojej Rodziny.Czy potrzebujesz ubezpieczenia turystycznego?
Naszym zdaniem TAK. Lepiej być „przezornym zawsze ubezpieczonym” niż „mądrym Polakiem po szkodzie”. Niestety i podczas beztroskiej zabawy na urlopie zdarzają się różne sytuacje, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie lub najbliższych Ci osób, a koszty leczenia w wielu krajach obciążą Twój portfel nieporównywalnie bardziej niż koszt wykupienia wakacyjnej polisy. Ubezpieczenie podróżne zapewni Wam spokój ducha, a w razie kłopotów daje możliwość zwrotu kosztów leczenia i szeroki zakres pomocy assistance w sytuacjach, które mogą zdarzyć się w trakcie wyjazdu.
Jeśli teraz myślisz „jestem spokojny – mam ubezpieczenie z biura podróży”, to super, jest to dobry punkt wyjścia do porównania oferty lub pomyśleniu o jej rozszerzeniu względem swoich indywidualnych potrzeb. Ponad to co roku słyszy się o turystach niemogących wrócić po wakacjach do kraju, bo kolejne biuro podróży upadło. Pozostaje się zatem chwilę zastanowić czy może jednak warto przygotować się na taką ewentualność.

Rodzaje polis.
Polisa będzie dostosowana indywidualnie do Twoich potrzeb, w zależności od wymagań, miejsca wyjazdu, długości trwania podróży czy wybranych dodatków.
Standardowa polisa turystyczna składa się przede wszystkim z:

  • kosztów leczenia (KL) – to pomoc medyczna, koszty środków medycznych, transport sanitarny itd. Warto pamiętać, aby suma ubezpieczenia była odpowiednio wyższa, jeśli wybierasz się na urlop poza Europę oraz o tym, aby zwiększyć sumę ubezpieczenia w przypadku, gdy planujesz dodatkową aktywność fizyczną (np. sporty ekstremalne) niż sam odpoczynek czy zwiedzanie.
  • następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – przedmiotem ochrony jest utrata zdrowia, życia lub trwały uszczerbek na zdrowiu.
  • odpowiedzialność cywilna (OC) – ochrona na wypadek szkód na osobie lub mieniu, które możesz wyrządzić osobie trzeciej (Ty lub któryś członek Twojej Rodziny) i będziesz zmuszony pokryć koszty tych szkód.


Rozszerzenie zakresu ochrony polisy standardowej.
Standardowe ubezpieczenie można dowolnie rozszerzyć o zakres indywidualnie dostosowany do Twoich potrzeb. Może to być na przykład:

  • ubezpieczenie bagażu – chroni Cię przed kradzieżą, zniszczeniem lub zgubieniem rzeczy osobistych oraz sprzętu elektronicznego,
  • auto assistance – to krótkoterminowe ubezpieczenie samochodu w podróży, w jego zakres wychodzą mi.in. holowanie do najbliższego warsztatu, samochód zastępczy – 3 dni po awarii, 5 dni po wypadku i kradzieży, pomoc przy kolizji lub jeśli dojdzie do awarii samochodu, braku paliwa, zakwaterowanie na czas naprawy itd..,
  • uprawianie sportów podwyższonego ryzyka oraz sportów ekstremalnych – wspomniane wcześniej ubezpieczenie konieczne dla planujących aktywność wykraczającą poza zwykły odpoczynek czy zwiedzanie, ponieważ standardowa ochrona w ramach kosztów leczenia i NNW nie wystarczy, jeśli będzie uprawiało się sporty z listy sportów podwyższonego ryzyka i z listy sportów ekstremalnych,
  • ubezpieczenie sprzętu sportowego – chroni przed kradzieżą, zniszczeniem lub zgubieniem,
  • OC sportowe – odszkodowanie dla osób trzecich poszkodowanych przez ubezpieczonego w trakcie uprawiania sportów,
  • choroby przewlekłe – niezbędne dla osób ze zdiagnozowanym schorzeniem wymagającym dłuższego leczenia,
  • ubezpieczenie domu czy mieszkania – warto pomyśleć również o tym co może się zdarzyć podczas Twojej nieobecności w domu podczas urlopu (zalanie, kradzież itd.).


WARTO PAMIĘTAĆ: Ubezpieczenie turystyczne nie musi być drogie, to Ty decydujesz o cenie w zależności od zakresu polisy, a my będziemy Cię wspierać i pomożemy Ci wybrać ubezpieczenie najbardziej optymalne, dostosowane do Twoich potrzeb.

ŻYCZYMY NASZYM KLIENTOM UDANEGO, A PRZEDE WSZYSTKIM SPOKOJNEGO I BEZPIECZNEGO WYPOCZYNKU, W KTÓRYM POMOŻE DOBRE UBEZPIECZENIE WAKACYJNE

© ULTIMATUM Agencja Ubezpieczeniowa