Ochrona dla amatorów hulajnóg elektrycznych i nie tylko

Coraz więcej osób rezygnuje ze środków transportu publicznego lub samochodu, żeby dojechać do pracy, na spotkanie czy randkę. Po co marnować czas na stanie w korkach, skoro można przemieszczać się po całym mieście szybko, ekologicznie i modnie? Oprócz rowerów to właśnie hulajnogi elektryczne zdobywają coraz więcej zwolenników na naszych ulicach.

Elektryczne hulajnogi to nie tylko szybkość, wygoda i radość, ale także odpowiedzialność kierującego. Dlatego Towarzystwo Ubezpieczeń PZU wprowadziło do oferty ochronę dla użytkowników elektrycznych urządzeń transportu osobistego.

  • Już teraz w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym PZU odpowiada za szkody, które ubezpieczony może wyrządzić innym osobom podczas jazdy np. na hulajnodze elektrycznej. Jeśli więc jadąc, potrąci pieszego i złamie mu nogę, to poszkodowany pieszy dostanie od PZU odszkodowanie.
  • Aby mieć jeszcze szerszą ochronę, zakres ubezpieczenia OC można rozszerzyć także o szkody wyrządzone w mieniu najmowanym. To dobre rozwiązanie dla osób, które często korzystają z miejskich hulajnóg, rowerów, a nawet segwayˈów. Wówczas, gdy podczas jazdy niechcący uszkodzą wypożyczony sprzęt, jego właścicielowi PZU wypłaci odszkodowanie.
  • Ponadto amatorom elektrycznych urządzeń transportu osobistego może się przydać ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Dzięki niemu ubezpieczony – gdy zdarzy mu się wypadek, np. jadąc na hulajnodze zderzy się z rowerzystą i złamie nogę – dostanie od PZU świadczenie, które pomoże mu szybciej wrócić do zdrowia.

© ULTIMATUM Agencja Ubezpieczeniowa