Wsparcie na etapie
wyboru ubezpieczenia

Pomoc przy wypełnieniu
dokumentów

Polisa dopasowana do Twojej sytuacji życiowej

DORADZTWO UBEZPIECZENIOWE

Zabezpieczenie finansowe

• zabezpieczenie kredytu lub innych zobowiązań

Zabezpieczenie dla Rodzin

• zabezpieczenie rodziny na wypadek śmierci

Zabezpieczenie przed chorobą

• możliwość zabezpieczenia na wypadek ciężkiej choroby

Ubezpieczenie wspólników

• plan zabezpieczenia wspólników

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNE SPOTKANIE

Chcesz porozmawiać na temat ubezpieczeń lub masz dodatkowe pytania?
Wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą i umówimy się na bezpłatne spotkanie.

[contact-form-7 id=”50″ title=”BEZPLATNE KONSULTACJE”]

[/contact-form-7]

Co warto wiedzieć przed spotkaniem?

Ubezpieczeie na życie to produkt, który powinien posiadać każdy odpowiedzialny człowiek. To zabezpieczenie dla naszych najbliższych, w przypadku naszej śmierci.
Polisa na życie to produkt, o którym rozmawia się najtrudniej. To jednak pokazuje jakie emocje związane są z tym produktem.
Tym większą uwagę powinniśmy przykładać do tego tematu.

Suma Ubezpieczenia

Samo posiadanie polisy to jednak nie wszystko, bardzo ważna jest suma ubezpieczenia, na którą posiadasz polisę. Jeżeli chcesz poznać szczegóły, chętnie je z Tobą omówię.

Wielu z nas posiada polisę na życie. Zdecydowana większość niestety z błędnie dobraną sumą ubezpieczenia. Suma ubezpieczenia to kwota, która zostanie przekazana wskazanym przez Ciebie osobom, w przypadku Twojej śmierci. Czy masz pewność, że suma Twojego ubezpieczenia jest odpowiednio dobrana?

Odpowiednie dopasowanie sumy

Odpowiednio dopasowana suma ubezpieczenia powinna uwzględniać kilka elementów. Podstawowym z nich są duże zobowiązania jakie pozostaną do spłaty po Twojej śmierci.
Oczywistymi stają się wszelkiego rodzaju zobowiązania hipoteczne, ale czy zastanawiałeś się nad kredytem samochodowym? Możliwe, że on też powinien być spłacony jednorazowo.

Ubezpieczenie na życie jest bardzo istotne, szczególnie przy posiadaniu wysokich zobowiązań, np. kredytu hipotecznego. Banki wymagają tego w ramach obowiązkowego zabezpieczenia udzielonego kredytu.

Skoro banki w ten sposób zabezpieczają swoje ryzyko, to oczywiste jest, że taka polisa powinna stać się również zabezpieczeniem interesów Twoich najbliższych.

Jedyny żywiciel rodziny

Kolejnym elementem, szczególnie istotnym, jeżeli jesteś jedynym żywicielem rodziny, jest zapewnienie utrzymania ciągłości swoich dochodów, przynajmniej na okres dwunastu miesięcy po Twojej śmierci.
Rodzina musi mieć czas na zbudowanie sobie życia od nowa w nowych realiach.

Nie powinieneś też zapomnieć o celach w przyszłości, które chciałbyś aby zrealizowane zostały nawet po Twojej śmierci. Takich potrzeb może być wiele, ale najlepszym przykładem są studia Twoich małych jeszcze dzieci.

Baza wiedzy o Polisach na życie

Ubezpieczenia na życie i zdrowie to istotny aspekt planowania finansowego. Dobra polisa ubezpieczeniowa, w przypadku Twojej śmierci lub choroby, zapewni ochronę Twojej rodzinie i firmie.

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co zrobiłaby Twoja rodzina po Twojej nagłej śmierci? A w przypadku ciężkiej choroby uniemożliwiającej Ci powrót do pracy?


Dziś ubezpieczenia to coś więcej niż polisa. Coś więcej niż święty spokój. Obecnie najczęściej wybieranymi polisami są umowy ochronne. Kiedyś były to ubezpieczenia na życie.
Choroba potrafi wywrócić życie do góry nogami. Walka z rakiem dotyczy coraz większej liczby ludzi.
Tylko w Polsce rocznie o chorobie dowiaduje się 150 tys. osób. Szacuje się, że niedługo co szósty Polak będzie borykał się z nowotworem.
Ubezpieczenie od nowotworów i poważnych zachorowań takich jak cukrzyca, niewydolność nerek, schyłkowa niewydolność wątroby, dystrofia mięśniowa, udar mózgu, zawał serca, stwardnienie rozsiane, czy przeszczep narządów to składka na poziomie 18 zł miesięcznie. Ubezpieczenie na życie czyli w przypadku śmierci zaczynają się z reguły podobnymi kwotami. W zasadzie każdy będąc rodzicem jest w stanie przeznaczyć 30 zł na zabezpieczenie bliskich w razie zdarzeń losowych. Gdyby Cię nagle zabrakło nie zostawisz małżonka czy dzieci z niczym lub co gorsza z długami. Żadna suma ubezpieczenia nie zastąpi ojca i matki, męża czy żony to oczywiste. Łatwiej natomiast pozbierać się po śmierci ukochanej osoby gdy pieniądze są.

Polisa na życie właśnie to zapewnia.

Pieniądze z polisy mogą pozwolić między innymi na to, aby tymczasowo móc zrezygnować z pracy i zająć się dziećmi przeżywającymi traumę. Czasem jedna pensja nie wystarczy by zapewnić bliskim taki poziom życia jaki by oczekiwali, gdy ginie osoba która zarabiała więcej. Czasem warto o tym pomyśleć.

 


Zawsze warto być ubezpieczonym